Jste přesvědčeni, že to, co si myslíte že jste, je vaše skutečné „Já“? Neurčují naše chování, jednání a smýšlení spíše skryté složky naší osobnosti, o kterých vlastně vůbec nevíme? Víme určitě, kdo vlastně jsme?
Během přednášky se seznámíme se strukturou naší mysli z pohledu analytické psychologie Carla Gustava Junga (v mládí spolupracoval se Sigmundem Freudem, později k lidské psychice začal přistupovat ze širšího pohledu a osamostatnil se). Objasníme si pojmy jako vědomí, nevědomí, funkce vědomí, stíny vlastní psychiky, jakou úlohu v našem životě hrají komplexy, co je to individuace a mnohé další.
Ukážeme si, proč nás v životě často potkávají stále tytéž problémy, proč se nám nedaří docílit toho, co bychom rádi a samozřejmě si také naznačíme možná řešení těchto situací díky různým cestám k hlubšímu poznání sebe sama.
Stručně se také seznámíme se souvislostí mezi psychikou a zdravím a díky tomu si také ukážeme, proč u některých lidí selhává klasická medicína při léčení zvláště dlouhodobých zdravotních problémů. Samozřejmě se také dozvíme o možnostech jejich řešení.
Probíraná témata:
– Vznik analytické psychologie
– Struktura psychiky
– Člověk pod tlakem persony a nevědomí
– Individuace (tj. hledání skutečného „Já”)
– Vliv psychiky na zdraví
Přednáška trvá 1,5 hodiny
Stáhněte si letáček